Избери страна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избери страна


 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Спечелете “Подмененият„

Go down 
+5
Derry
Emily
stenly
fan_3
Admin
9 posters
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin


Join date : 28.07.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeЧет Ное 03, 2011 9:39 am

Спечелете “Подмененият„ 2_parv11


Книгата, която трябва да се чете след мръкване, с шепнещ глас
„Подмененият”
от Брена Йованоф
Една от десетте най-добри тийнейджърски хорър книги за 2010 г.
Мрачно, плашещо, зловещо, завладяващо


Всичко може да бъде подменено. Освен човешката любов.

Има нещо гнило под град Гентри...
Eдно момче живее в съвършения малък град със съвършеното си семейство.
Но Маки Дойл е много повече от това, което изглежда. Той е подменено дете, оставено в люлката вместо човешкото бебе преди шестнайсет години.
Дошъл е от свят на тунели и черна, тинеста вода, на мъртви момичета, ненамерили покой, на древни тайни, подхранвани от човешката болка.
Маки Дойл не е един от нас.
Издава го смъртоносната му алергия към желязо, кръв и осветената земя. Той трябва да се бори, за да оцелее в човешкия свят. Би платил всякаква цена, за да бъде нормален като останалите, да свири на баскитарата си, да се разхожда за ръка с любимото момиче... Но когато поредното човешко дете е отвлечено, Маки слиза в подземния свят на Гентри – пълен със странни и зловещи създания, живеещи под мрачния хълм. И този свят си го иска обратно.

Време е Маки да реши на кой от световете принадлежи и накъде го води сърцето му.

„Едуард ножиците” среща „Спасителят в ръжта” в тази ярка и плашещо красива история за едно необикновено момче и търсенето му на света, на който принадлежи.” Barnes&Nobles

„Харесвам тази зловеща и красива история за малките грозни неща около нас... Тя трябва да се чете след мръкване, с шепнещ глас.” Маги Стийвотър, автор на бестселъра „Тръпка”

За странните книги има странни коментари. Ето някои от тях...

„Без никакво съмнение мога да кажа, че никога не съм чел книга като „Подмененият”. Убеден съм, че Тим Бъртън трябва да купи правата и да направи филм от нея. Сигурен съм, че ще намери някаква роля и за Джони Деп.” www.goodreads.com
„Подмененият” прилича донякъде на „Матрицата” - свят в други светове, нищо не е такова, каквото изглежда, и някъде сред целия мрак вървиш и търсиш своето място. И ако имаш късмет, ще откриеш светлината в своето и в чуждите сърца... Бих дал на книгата 10 от 10 точки, но това не ми се струва достатъчно, защото я има и корицата! Така че прочетете сами и ще видите какво имам предвид.” www.amazon.com
„Ако имате нужда от определение, „Подмененият” много прилича на готически роман. Той е много мрачен и напрежението се надига бавно с всяка следваща страница, но не продължава така, както очаквате. Е, какво? Винаги ли трябва да знаете края? Тази книга крещи от оригиналност и индивидуалност. Силно я препоръчвам на всеки, който иска да излезе от рамката на обичайния поток. Забележителен дебют.” www.goodreads.com


Откъс:

Spoiler:

Извън стандартите с Брена Йованоф - американката с балкански корени
Запознайте се с Брена Йованоф


Spoiler:

Интервю с Брена Йованоф

Spoiler:

Издателство "Кръгозор" и "My Death RPG ФОРУМ" ви предоставят невероятната възможност да спечелите страхотната книга "Подмененият".


За да вземете участие в конкурса за спечелването на един екземпляр от невероятната книга на Брена Йованоф "Подмененият", трябва да потърсите и пуснете като коментар в тази тема любопитна информация за романа, която не е публикувана от нас. Задължително е да пуснете и линк към източника на информацията.

Победителят ще се избере чрез томбола.

Крайният срок за участие е 20 ноември. Победителят ще се обяви на следващия ден.
Върнете се в началото Go down
http://mydeath-rpg.roll.tv
fan_3




Join date : 22.10.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeПет Ное 04, 2011 11:48 am

„Влюбих се в тази книга.Маки Дойл е един от най-сладките, странни и магнетични герои за които съм чела.Той ме очарова и неговата история ме държа будна дълго време.”
Лорън Кейт, авторката на бестселъра „Паднали ангели”

http://brennayovanoff.com/faq/
Върнете се в началото Go down
stenly




Join date : 02.11.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeПет Ное 04, 2011 12:03 pm

Брена: Според мен това се разбира само по себе си. Нуждаех се от нещо като изстрел на семейство Дойл, нещо съвместимо с обесване, и след като приключих, се получи това, което бях замислила.
Освен това, това е отпреди да променя английското название на Маки в Хаутрорн.


Отрязана сцена:
На вечеря Ема беше тиха и замислена. Това не беше присъщо за нея. Докато аз и мама отивахме за храната, забелязах, че е с наведена глава и с втренчен поглед в чинията. Баща ми от своя страна вдигаше повече шум, от когато и да било, сякаш за да компенсира тишината помежду ни.
Беше много въодушевен от купуването на нови мебели, описвайки ги с висок глас за мечтания хол, все едно ако говореше по-силно, щеше да накара майка ми да се развълнува от оправянето на борови масички и дивани в неутрални цветове.
Тя послушно кимаше, но от изразът на лицето й ми ставаше ясно, че няма да се отърве от стария зелен дивен от издълбани дървени крачета.
Използвах вилицата си, за да сплескам морковите от паста, като ги оформих в малки паралелни редове като градина.
Баща ми се втренчи в мен и видя как оформям редовете, след което се приведе и се протегна през масата спирайки ръката ми:
- Малкъл, спри да си играеш с храната. Шарон, просто казвам, че брокатът не е типичния избор за тапицерия на женени професионалисти. Или хора по-млади от 75.
Оставих вилицата и видях майка ми да го гледа с празен поглед.
Баща ми въздъхна. Наведе се към мен държейки все още ръката ми:
- И така, как е училището?
- Започнахме Шекспир в понеделник. Сън в лятна нощ.
Веднага щом го казах, бях сигурен, че ще имам известен проблем с него, да речем, че е неподходящо или необмислено, или че имам нужда да бъда особено незабележим, докато кралица Елизабет е над единица.
Но той само кимна.
- Това е трудно. Дискусията трябва да бъда забавна, макар и… Прочетохте ли я вече?
- Започнахме този следобед.
- Внимавай за обрат. Герои, които си мислят, че притежават повече познания или повече мощ, когато наистина всеки взима завоите на властта, и всеки изглежда нелепо от време на време. Това е онази част, която прави комедията. Свръхестествените герои са също толкова късогледи и грешни, както и ние, хората.
- Не мисля, че трябва да говорим повече за това. – каза рязко майка ми.
Личеше си, че беше нервна, защото мачкаше и усукваше салфетката си.
Никой не каза нищо за минута.
Накрая баща ми докосна брадичката си. Този навик винаги го издаваше, че е готов да възрази на някого.
- Ние обсъждаме литературата. Това не е като да описваме подробно хирургията, като някои хора, ако мога да спомена.
От другата страна на масата майка ми спря да си играе със салфетката.
Тя се изправи и започна да събира чиниите. Нареди ги една върху друга като някоя абстрактна скулптура, а след това се обърна и отиде в кухнята. Баща ми седеше и гледаше подир нея с най-странния поглед на лицето.
Изглежда се занесе за момент, показа се за момент на вратата на кухнята, и после изчезна.
- Добра работа. – каза Ема, гледайки надолу към подложката си. – Вие сте най-добрите от всеки друг. Мислех, че баща ми ще каже нещо, но той не го направи. Исках да му кажа, че не мисля, че е негова вината, че не беше дори в грешка, наистина, но говорейки за свръхестествена погрешимост беше опасно, а и майка ми обичаше този тъп, грозен диван.

http://girlsinthestacks.com/uncategorized/2010/11/the-replacement-by-brenna-yovanoff-a-deleted-scene/
Върнете се в началото Go down
Emily




Join date : 22.10.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeПон Ное 07, 2011 7:43 pm

В: Имате ли забележки по дизайна на корицата и неща, които бихте искали да промените в кавър версията на “Подмененият„?

О: Не съм имала, когато я видях не можах да бъда по-щастлива. Фотографът на кавъра на американската корицата е Джонатан Баркат, а дизайнер е Натали Соуса. И двете са невероятни!

Информация - официалния сайт на книгата
Върнете се в началото Go down
Derry




Join date : 22.10.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeСъб Ное 12, 2011 7:33 pm

Върнете се в началото Go down
sed




Join date : 22.10.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeПон Ное 14, 2011 10:08 am

Корицата на книгата й "Пространството между", която излиза на 15.11. 2011г. САЩ ->

http://3.bp.blogspot.com/-kWbdtnC_r4E/Th0QtveLecI/AAAAAAAACsg/OsT9udikOhI/s1600/The+Space+Between.jpg

И резюмето на книгата:

Всичко гори в Пандемониум,град в Ада, направен от хром и желязо, където няма бъдеще и живота е пространство от замразено време. Там живее Дафне.Дъщеря на демон и паднал ангел, тя се чуди какво й предстои. Дали ще се превърне в бездушен демон като сестрите й? Или ще последва стъпките на брат си Оби, чийто живот е посветен в спасението на изгубени души на Земята? Всичко, което иска, е да намери мястото на което приналежи.
Когато Оби спасява кървящо, разбито момче на име Труман на ръба на смъртта и внезапно изчезва, Дафне избягва на Земята да го търси. Но на Земята всичко е по-студено и по-плашещо и борбата на Дафни между нейните демонични инстинкти и порастването й – непознатите болезнени чувства към Труман. Докато Дафне и Труман търсят Оби, те трябва да се движат между завистта и съюзите на яростните архангели, които стоят на пътя им. Но Дафне неочаквано открива какво означава да обича и да бъде човек в свят, в който най-трудно е да бъдеш човек.

„Това могъщо и разтърсващо неудобно тъмно фентъзи... съдържа моменти на красота, ужас и невероятна мъдрост“ - Пъблишърс Уийкли, звездно ревю
„Силно несантиментален, това е глътка свеж (или зловонен?) въздух за жанра.“ - Буклист

http://brennayovanoff.com/books/
Върнете се в началото Go down
e.stoikova




Join date : 14.11.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeПон Ное 14, 2011 2:23 pm

Въпрос към Брена Йованоф:
Ще има ли “Подмененият” продължение?
Написах “Подмененият” като самостоятелна книга, но това не означава, че в бъдеше няма да има друга история за Маки, Тейт и Розуел. Но точно сега имам други проекти и нямам конкретни планове за продължение.
Източник официалният сайт на авторката: http://brennayovanoff.com/faq/


Върнете се в началото Go down
derda




Join date : 22.10.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeЧет Ное 17, 2011 6:40 am

Корицата на книгата й "Пространството между", която излиза на 15.11. 2011г. САЩ ->

http://3.bp.blogspot.com/-kWbdtnC_r4E/Th0QtveLecI/AAAAAAAACsg/OsT9udikOhI/s1600/The+Space+Between.jpg

И резюмето на книгата:

Всичко гори в Пандемониум,град в Ада, направен от хром и желязо, където няма бъдеще и живота е пространство от замразено време. Там живее Дафне.Дъщеря на демон и паднал ангел, тя се чуди какво й предстои. Дали ще се превърне в бездушен демон като сестрите й? Или ще последва стъпките на брат си Оби, чийто живот е посветен в спасението на изгубени души на Земята? Всичко, което иска, е да намери мястото на което приналежи.
Когато Оби спасява кървящо, разбито момче на име Труман на ръба на смъртта и внезапно изчезва, Дафне избягва на Земята да го търси. Но на Земята всичко е по-студено и по-плашещо и борбата на Дафни между нейните демонични инстинкти и порастването й – непознатите болезнени чувства към Труман. Докато Дафне и Труман търсят Оби, те трябва да се движат между завистта и съюзите на яростните архангели, които стоят на пътя им. Но Дафне неочаквано открива какво означава да обича и да бъде човек в свят, в който най-трудно е да бъдеш човек.

„Това могъщо и разтърсващо неудобно тъмно фентъзи... съдържа моменти на красота, ужас и невероятна мъдрост“ - Пъблишърс Уийкли, звездно ревю
„Силно несантиментален, това е глътка свеж (или зловонен?) въздух за жанра.“ - Буклист

http://brennayovanoff.com/books/
Върнете се в началото Go down
Никита

Никита


Age : 32
Join date : 28.07.2011

Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitimeСря Ное 23, 2011 8:02 am

Победител е sed. Честито!
Върнете се в началото Go down
http://mydeath-rpg.roll.tv
Sponsored content





Спечелете “Подмененият„ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спечелете “Подмененият„   Спечелете “Подмененият„ I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Спечелете “Подмененият„
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Спечелете "Пандора в Конго"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Избери страна :: Библиотека :: Конкурси-
Идете на: